Ta strona używa ciasteczek, dowiedz się więcejOK
10-lecie NEW
2018-10-31
NEW

Nowa Europa Wschodnia jesienią 2018 roku obchodzi 10-lecie swojego istnienia. Z tej okazji w Krakowie, Warszawie i Gdańsku odbędą się okolicznościowe spotkania, na które serdecznie zapraszamy.

W Krakowie, 15 listopada o godzinie 18:00, w Księgarni Wydawnictwa Karakter (Tarłowska 12) odbędzie się debata pt. „Nowy okropny świat – współczesne wyzwania dla bezpieczeństwa Polski”. Wezmą w niej udział: Andrzej Grajewski (politolog, dziennikarz i publicysta mediów katolickich, w latach 1999–2006 członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej),  Piotr Niemczyk (przedsiębiorca, ekspert z zakresu bezpieczeństwa, były funkcjonariusz Urzędu Ochrony Państwa i wiceminister gospodarki, działacz opozycji w okresie PRL), Piotr Bajor (politolog, specjalizujący się w tematyce bezpieczeństwa, wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim) oraz  Dominika Kozłowska (publicystka i filozof, redaktor naczelna miesięcznika „Znak”).

Następnie 21 listopada, o godzinie 18:00, w Bibliotece Publicznej Miasta Warszawy (ul. Koszykowa 26/28) odbędzie się spotkanie pod tym samym tytułem, w którym uczestniczyć będą: Eugeniusz Smolar (dziennikarz, działacz opozycyjny w okresie PRL), Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz (socjolog i politolog, specjalistka w zakresie problematyki wschodnioeuropejskiej, pełniła funkcje podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz ambasadora Polski w Federacji Rosyjskiej), Krzysztof Strachota (antropolog kultury, ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich, wykładał na Uniwersytecie Warszawskim) oraz Maciej Falkowski (politolog, dziennikarz, dyplomata i podróżnik, współzałożyciel Fundacji Kaukaz.net).

Ostatnie spotkanie odbędzie się w Gdańsku, 29 listopada o godzinie 18:00, w Europejskim Centrum Solidarności (pl. Solidarności 1), w czasie którego zaproszeni goście będą dyskutować na temat „Polska-Ukraina 5 lat po Euromajdanie”. Wezmą w nim udział: Basil Kerski (menadżer kultury, redaktor, politolog i eseista, dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku), Paweł Kowal (polityk, doktor nauk humanistycznych, historyk, publicysta, poseł na Sejm V i VI kadencji, pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych) oraz Agnieszka Lichnerowicz (dziennikarka, reporterka radia TOK FM).

Wszystkie spotkania będą prowadzone przez redaktora naczelnego NEW Andrzeja Brzezieckiego.

Wydawcą pisma jest Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu. NEW ukazuje się dzięki dotacjom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, miasta Wrocławia i licznym czytelnikom.


Powrót
Najnowsze

Brudna perła Finlandii. Sprawa Airiston Helmi a relacje fińsko-rosyjskie

12.11.2018
Juliusz Dworacki
Czytaj dalej

Spotkanie z Wojciechem Góreckim

07.11.2018
NEW
Czytaj dalej

Konkurs dla prenumeratorów na 10-lecie NEWu

07.11.2018
NEW
Czytaj dalej

Do Polaków. Cały wiek polsko-ukraiński: nie pierwszy i nie ostatni

07.11.2018
Ukraińcy – obywatele Rzeczypospolitej Polskiej
Czytaj dalej

10-lecie NEW

31.10.2018
NEW
Czytaj dalej

Warszawskie spotkanie z Marceliną Szumer-Brysz

29.10.2018
NEW
Czytaj dalej

copyrights © 2010-2017 by Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu